Сьогодні суспільство робить запит на особистість гармонійно розвинену, високоосвічену, ерудовану, соціально активну, свідому, відповідальну, високодуховну, яка є носієм кращих надбань вітчизняної та світової культури, здатну до саморозвитку та самовиховання

Oдним із пріоритетних напрямків роботи шкільної бібліотеки є систематична робота шкільного бібліотекаря по збереженню, зміцненню, розширенню книжкового фонду, перегляд стереотипів формування фонду шкільної бібліотеки, поповнення фонду засобами проведення доброчинних акцій «Подаруй книгу», «Підтримай шкільну бібліотеку», «Родина - шкільній бібліотеці», надання інформаційно - методичної допомоги учням і вчителям в оволодінні основами наук і організації навчально - виховного процесу, системна, цілеспрямована допомога школярам в опануванні знаннями і на цій основі -формування всебічно розвиненої, гармонійної особистості з високим рівнем громадянської свідомості.

Важливу роль саме в опануванні, оволодінні учнями основами наук відіграє підручник, навчальний посібник з усіх предметів, який і необхідно зберігати належним чином, щоб він міг якомога довше слугувати нашим дітям.

Надзвичайно важливо саме в шкільні роки прищепити учням любов до книги, любов до творчості поетів та письменників, виховати бережливе ставлення до підручника, як державного майна, продемонструвати роль шкільної бібліотеки та бібліотекаря у формуванні всебічно розвиненої, гармонійної особистості, шляхом використання різноманітних форм і методів роботи, а саме: бібліотечно - бібліографічних уроків, презентації нових надходжень до шкільної бібліотеки, виставок літератури, свята книг, зустрічі з місцевими поетами та письменниками, рейдів - перевірок стану збереження підручників, ведення екранів збереження, висвітлення результатів проведених рейдів на лінійках, стендах «Живи, книго!», кактусах; широке залучення учнів до читання книг, їх обговорення, презентації, «Захист читацьких формулярів».

Організація системи роботи з учнями

Книга - мудрий друг, який не вміючи говорити розказує нам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга прочитана в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя.

Книга була, є і залишається носієм знань, культури, освіченості людини. В бібліотеці дитина знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості книжок, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.

Підкреслюючи виняткову роль книги у навчально - виховному процесі,В.О. Сухомлинський писав: “Атмосфера любові до книги, повага до книги, благовіння перед книгою — в цьому полягає сутність школи і педагогічної праці. У школі може бути все, але якщо нема книг, потрібних для всебічного розвитку людини; для її багатого, духовного життя, або якщо книгу не люблять і байдужі до неї, це іще не школа, у школі багато чого може бракувати, але якщо в нас є книги, потрібні для того, щоб перед нами завжди було широко розкрите вікно усвіт - це вже школа”.

Інформаційна культура учнів формується шляхом популяризації бібліотечно - бібліографічних знань. Проводяться бібліотечні уроки, згідно програми з основ бібліотечно - бібліографічних знань школярів. Розроблена тематика уроків для учнів початкових та старших класів. Складаючи програму намагаюся забезпечити поступове набуття та поглиблення знань учнями, дати їм поняття про книгу та бібліотеку: від загального ознайомлення в молодших класах до знання змісту окремих розділів книжкового фонду, до впевненого використання каталогів і картотек, бібліографічних посібників у старших класах. На кожному наступному занятті використовується більш складний матеріал.

Виховання бібліотечно - бібліографічної грамотності учнів починається з перших днів перебування дитини в школі. Щоб діти полюбили книжку, хотіли приходити до бібліотеки і бути в ній якомога довше.

Традиційно проводиться бібліотечний урок “Подорож книжковим містом” при запису їх до бібліотеки. Проводяться уроки “Як книга прийшла до людей?”, “Автори дитячих книг”, “Ілюстратори дитячих книг”, “Книги треба берегти - кращі друзі нам вони”. Метою цих уроків є формування у молодших школярів вмінь і навичок самостійного, свідомого читання книг вже з перших днів навчання в школі.

Кiлькiсть переглядiв: 398

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.